Tlumacz symultaniczny chinski

Jestem tłumaczem, pracuję na dużo innych płaszczyznach, zarówno tłumaczę symultanicznie, jak również interesuję się przekładem literackim. Najczęściej ale moja funkcja to szkolenie tekstu, z zasady umów cywilno-prawnych czy innych urzędowych dokumentów. Wolę jednak tłumaczenia literackie, bo sprawiają mi one znacznie radości.

Przygotowanie i koncentracja Kiedy planuję wykonać tłumaczenie tekstu literackiego, przede każdym staram się zachować pełną koncentrację. Wyłączam telefon, nie przeglądam stron internetowych - najważniejszy jest więc dla mnie tekst. Ważny jest ponieważ nie tylko doskonały przekład, tylko również zaangażowanie walorów literackich. To ważne zadanie, ale daje niesamowitą satysfakcję. Kiedy prezentuje się, że moje tłumaczenie tekstu literackiego zyskuje uznanie, odczuwam wielkie dobro i satysfakcję prawie naprawdę szeroką, jakbym jedna była autorką tego artykułu. Są niewątpliwie takie teksty, których tłumaczenie nie sprawia mi radości, wbrew tego, że są literackie. Dotyczy to dwóch rodzajów: po pierwsze, nie znoszę tłumaczyć harlequinów, ponieważ nuży mnie fabuła, a literacka wartość takiego wpisu jest właściwie żadna. Po drugie, nie cierpię tekstów populistycznych i politycznych.

Działalność w zakładzie

Oczywiście mimo moich uprzedzeń każde tłumaczenie tekstu wykonuję bardzo precyzyjnie i zależy mi na pewnym oddaniu założeń oryginału. Czasem stanowi ostatnie ciężkie, niemniej nigdy się nie poddaję i walczę do końca. Daje się, że muszę odłożyć tekst na każdy do szuflady i powrócić do niego później. W prostej pracy lubię to, że potrafię ją osiągać, tkwiąc w zakładzie. Każde bowiem tłumaczenie tekstu odda się wykonać zdalnie, a nowoczesna technika wydaje mi do tego wszystkie niezbędne narzędzia. Mam wszystkimi możliwymi słownikami, a internet kupi na weryfikowanie dużo informacji. Jednak działając w zakładu, należy mieć o samodyscyplinie, bowiem książka w zakładzie rozleniwia. Trzeba narzucić sobie dobry rygor a znajome zadania wykonywać jak należy. Każde tłumaczenie dokumentu jest znaczące oraz do wszelkiego powinien rozwiązań z racją, jak byśmy dopiero zaczynali pracę. Źródło: